Materiały nadesłane przez pielgrzymów – rok 2011

Kochani!

Trzy lata temu idąc z Dominikańską Pielgrzymką na Jasną Górę trafiłyśmy na nocleg do rodziny małego Czarka Surmy. Chłopiec urodził się z wieloma schorzeniami. Precyzyjnie medycznie są to: wodonercze obustronne, stopa końsko-szpotawa, zespół suszonej śliwki. W związku z tym musiał w swoim małym życiu przejść sporo poważnych operacji i wymaga stałej rehabilitacji. Mamę Czarka jeszcze w czasie ciąży namawiano na aborcję.

Pamiętacie, jak w 2008r., w czasie pielgrzymki, udało nam się zebrać około 3000 zł i przekazać na rehabilitację Czarka?

Od tego czasu Pani Iwona, mama Czarka, założyła konto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" i jest bardzo wdzięczna za wpłaty, które wpływają. W roku 2011 Czarek miał operację polegającą na wprowadzeniu sztucznych moczowodów, tak żeby mógł siusiać "jak tata i Szymek (starszy brat)." Operacja powiodła się, więc od Bożego Narodzenia Czarek nie musi być już cewnikowany. Pozwoli mu to w pełni cieszyć się możliwością chodzenia do przedszkola/szkoły i uchroni przed zakażeniami, które zdarzały się w związku z cewnikowaniem. Przed chłopcem jednak jeszcze wiele pobytów u lekarza m. in. problem z nóżką, z zapadającą się klatką piersiową.

Pani Iwona, wspierana przez męża, jest wyjątkową osobą, walczącą o dobro i rozwój swoich dzieci. Problemem są jednak pieniądze. Oboje pracują, jednak nie mogą pozwolić sobie na wiele, nawet wyjazd w wakacje z chłopcami nad morze okazał się poważnym wydatkiem nadwyrężającym rodzinny budżet.

W tym roku Pani Iwona ponownie przyjęła nas pod swój dach. A następnego dnia, po mszy w Olkuszu, wyruszyła wraz z chłopcami z nami kawałek w drogę. Czarek ma bardzo dużo wdzięku, choć jest trochę nieśmiały i mocno przywiązany do mamy.

Chcemy Was zaprosić do pomocy Czarkowi, może poprzez przekazanie 1% podatku, może jakąś wpłatę na konto jednorazową lub okresową, wcale nie trzeba wiele od jednego, starczy niewiele od wielu. W związku z tym dołączamy link do strony fundacji, gdzie możecie znaleźć numer konta Czarka: www.dzieciom.pl/9511

Pozdrawiamy serdecznie

Małgosia & Małgosia